برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا مرداد ماه 98 با اعضای انجمن تغذیه طبیعی و ارگانیک آذربایجان شرقی دیدار و از باغات و مزرعه های ارگانیک استان بازدید کردند.اعضای هیات کارشناسی اتحادیه اروپا که در مورد تسهیل استفاده محصولات ارگانیک به تبریز آمده بودند شامل افراد زیر بود:
آقای دکتر الیگیو مالوسا (ایتالیایی) متخصص باغبانی و ژنتیک درختان میوه با استفاده از روش های زیست شناسی مولکولی دارای سابقه تحقیق در مورد روش های کشاورزی ارگانیک، به ویژه مدیریت خاک، کود آلی و کود زیستی برای محصولات باغبانی و نویسنده یا همکار بیش از 100 عنوان کتاب و مقالات فنی است.
وی از سال 2002 در چندین پروژه در مناطق مختلف جهان از جمله در کشورهای مختلف آسیایی مشارکت داشته که اغلب این پروژه ها مربوط به کشاورزی ارگانیک یا ارتقای کیفیت محصولات در تطبیق قوانین محلی با استانداردهای اتحادیه اروپا و یا بهبود سیستم‌های کشاورزی ارگانیک بوده است. دکتر مالوسا همچنین عضو گروه فنی کشاورزی ارگانیک کمیسیون اروپا است.
خانم ایرینا کرایوا حقوقدان و دستیار رشته حقوق دانشگاه لووان در بلژیک است. وی سابقه فعالیت در موسسات حقوقی بین‌المللی در کشورهای مختلف دارد و بیش از ده سال است که با مسائل تجارت بین‌المللی به خصوص قوانین اتحادیه اروپا و سازمان تجارت جهانی در زمینه‌های کشاورزی و مالکیت معنوی سروکار دارد.
خانم کرایوا بیش از بیست سال تجربه به عنوان ارزیاب، مذاکره کننده، مدرس و مشاور حقوقی در ارزیابی چارچوب‌های قانونی و سازمانی، توافقات تجاری، تهیه پیش‌نویس قوانین به ویژه در زمینه مالکیت معنوی در اتحادیه اروپا، طرح‌های حفاظت از حقوق مبدا، تجارت محصولات کشاورزی و ارتقای صادرات را در کارنامه خود دارد. وی برای ثبت فرش ایرانی و گز اصفهان و نیز تعدادی از محصولات کشاورزی، از جمله انجیر، کشمش، خرما، زعفران، خاویار و پسته با جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های متعددی داشته است.
وی همچنین در تعدادی از پروژه‌های‌ بین‌المللی به عنوان رهبر تیم، کارشناس، مدرس و مشاور برای کمیسیون اروپا، فائو، برنامه توسعه سازمان ملل متحد و بانک جهانی مشغول به کار بوده و دانش گسترده‌ای در موضوع علائم تجاری دارد.
آقای دکتر اصغر محمدی فاضل (ایرانی) دارای تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد منابع طبیعی و دکترای محیط زیست، دارای تجربه طولانی در ارائه خدمات فنی و مدیریتی به طیف گسترده‌ای از سازمان‌های ایرانی و بین‌المللی در زمینه‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، توسعه راه‌حل‌های نوآورانه و ایجاد رویکردهای مشارکتی برای رسیدن به استانداردهای جهانی است.
سوابق فعالیت‌های دکتر فاضل شامل مشاوره مدیریت راهبردی، کارشناس ارشد توسعه پایدار، ریاست دانشكده محیط زیست، عضوهیات رئیسه IPBES در بن آلمان، عضو شورای راهبردی کالج AIC اتریش، مشاور ارشد مرکز جهانی پایش در کمبریج انگلستان، عضویت در فدراسیون جهانی کوچینگ و نیز تدریس دوره‌های توانمندسازی برای موسسات دولتی و خصوصی در پنج قاره جهان است. ایشان همچنین به عنوان مدیر، کارشناس، مدرس، تسهیل‌گر و مشاور در موسسات مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) و آژانس‌های سازمان ملل متحد فعالیت کرده است.

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

کارشناسان تغذیه ارگانیک اروپا

 

This post is also available in: English